"Denne boka er en skattkiste ... Å lese denne samlingen av radiokåserier er en unik tidsreise, som tar deg gjennom landets utvikling i stort og smått fra sekstitallet til et stykke ut på 2000-tallet. Med en slik guide er den reisen virkelig verdt å være m

- Dagfinn Nordbø, Fra bokens forord

"Dette er eit stort stykke norsk radiohistorie og humorhistorie. Og det mest gledelige er at dette er historie som både står seg og som det går an å lære av."

- Are Kalvø, På forsiden av boken

Boken inneholder alle Odd Børretzens kåserier som ikke har vært publisert i bokform tidligere, med et vidt spenn av temaer; fra EU-utvidelse, stortingsvalg, tilpasning, innvandring, fremmedfrykt, ærlighet, skepsis og fanatisme til båtliv, reiser, OL på Lillehammer, Melodi Grand Prix og julefeiring, og en rekke andre temaer. Are Kalvø skriver i sin konsulentuttalelse til Kulturrådet bl.a.: "Denne kåserisamlinga eit innblikk i kva vi har vore opptatte av i dette landet dei siste seksti åra på ein morsommare og meir klargjerande måte enn dei fleste historiebøker. "
Read more

Product details

ISBN
9788230355206
Published
2022-09-28
Edition
1. edition
Publisher
Lars Ulseth
Weight
1290 gr
Height
233 mm
Width
224 mm
Thickness
39 mm
Age
Voksen
Language
Product language
Bokmål
Format
Product format
Innbundet
Number of pages
444
Genre
Faglitteratur

Edited by