"... en gripende, dramatisk beretning og et vitnemål om folks vågemot og vilje til innsats når livet står på spill. Vi får en fantastisk skildring av folks holdning til okkupanten (..) Lang flukt er en spennende dokumentar fra motstandskampen og bør leses av mange."

- Kjell A. Johannessen, Karmsund Avis

"Dette er kanskje den av Haga sine bøker som har gjort sterkast inntrykk på meg."

- Egil Morland, Dagen

"Haga har ei sarepta-krukke av spennande og medrivande historier å ausa av, og han formidlar dei med stor innsikt og varme."

- Nils Kvamsdal, Avisa Hordaland

See all

"Fengende bok fra krigen"

- Birger Moen, Bygdeposten

Med en dødsdom hengende over seg flykter to menn over fjellene i Norge. Det er våren 1941 og telegrafist Erling Marthinsson og Carl Müller har rømt fra den tyske fangeleiren Ulven. I over tre måneder er de på rømmen fra tyskerne, mesteparten av tiden til fots, før de redder seg over Nordsjøen til England.

Arnfinn Haga er tilbake med en ny bok fra andre verdenskrig og det skjebnesvangre motstandsarbeidet. Boken er en dramatisk beretning og et vitnemål om folks vågemot og vilje til innsats når livet står på spill.

Dette er Hagas 33. bok om motstandsbevegelsen i Norge 1940-45.

Forfatteren har fått Kongens Fortjenstemedalje i gull (2003) for sine bøker om nordmenn i krig.

Read more

Product details

ISBN
9788202355388
Published
2012-08-21
Edition
1. edition
Publisher
Cappelen Damm AS
Weight
357 gr
Height
212 mm
Width
135 mm
Thickness
18 mm
Age
Voksen
Language
Product language
Bokmål
Format
Product format
Innbundet
Number of pages
202
Genre
Faglitteratur

Author