Akademika Nydalen

Handelshøyskolen BI Sandakerveien 118 0484 Oslo
Tlf. 93 05 44 11

Åpningstider

Mandag - fredag
08.30 - 16.00
Lørdag
Stengt
Andre åpningstider: Uke 38-39 (18.sept - 30.sept) Mandag - torsdag 08.30 – 16.30 Fredag - 08.30 – 16.00 Lørdag - Stengt Telefonnummer varemottak: 930 43 433. Butikkleder: Annette Nordheim: annette.nordheim@akademika.no Frank Malum: frank.malum@akademika.no Fagansvar: Master- og spesialkurs, fagavdeling Katerina Vik: katerina.vik@akademika.no Fagansvar: Bachelorkurs og Papir og rekvisita Eric Tollu: eric.tollu@akademika.no Fagansvar: Bachelorkurs Fagområder: Organisasjon, ledelse, regnskap, finans, økonomi

Akademika Blindern

Problemvn. 9 0313 Oslo
Tlf. 924 30 013

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 17.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Data og realfag, humanistiske fag, politi, utdanningsvitenskapelige fag, helsefag, samfunnsvitenskapelige fag. Har i tillegg skjønnlitteratur, engelsk skjønnlitteratur, tegneserier, bøker innen populærvitenskap, debattbøker og kontorrekvisita. Butikkleder: Arnhild Tomren: arnhild.tomren@akademika.no Fagansvarlige: Anne Walseng: anne.walseng@akademika.no Kirsti Kjerkreit: kirsti.kjerkreit@akademika.no Øyvind Kleiven: oyvind.kleiven@akademika.no Tone Kalleberg: tone.kalleberg@akademika.no Nina Barstad: nina.barstad@akademika.no Kompendier og kopiutsalg: Epost: kopiutsalget@akademika.no Har vi ikke fått inn kompendiet ditt ennå? Er du student tilknyttet UiO, så kan du følge med på twitter.com/kopiutsalget.

Akademika Bodø

Akademika Bodø Universitetet i Nordland Universitetsallèen 11 8049 Bodø
Tlf. 93 02 00 90 (begrenset bemanning, bruk gjerne e-post)

Åpningstider

Mandag - Fredag
09.00 - 15.30
Lørdag
Stengt
Fagområder: Politi, akvakultur og biovitenskap, veterinær, handelshøgskolen, samfunnsvitenskap, journalist, førskolelærer, grunnskolelærer, idrett, logopedi, ingeniør, sykepleie og helsefag. Butikkleder: Audun Bjølgerud: audun.bjolgerud@akademika.no

Akademika Frydenlund

Pilestredet 50 0167 Oslo
Tlf. 45 39 00 22

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Grunnskolelærerutdanning, barnehagelærerutdanning, internasjonale studier, journalist-, bibliotek- og informasjonsfag, helsefag. Butikkleder: Annette Nordheim: annette.nordheim@akademika.no Kategoriansvarlige: Elin Longva: elin.longva@akademika.no Kristina Glatved: kristina.glatved@akademika.no Hos oss kan du binde inn bacheloroppgaven! Mappe kr 35,- Lån av maskin gratis.

Akademika Holbergsplass

Pilestredet 35 0166 Oslo
Tlf. 924 81 133

Åpningstider

Mandag - fredag
0900 - 16.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Sykepleie, ingeniørfag, samfunnsfag, estetiske fag. Kategoriansvarlige: Gry Aavik: gry.aavik@akademika.no Pål Høgmo: pal.hogmo@akademika.no

Akademika Medisin

Sognsvannsveien 9 (Rikshospitalet) 0372 Oslo
Tlf. 469 01 016

Åpningstider

Mandag - Fredag
08.30 - 16.00
Lørdag
Stengt
Fagområde: Medisin Tomm Richard von Tilleskjør: tomm.richard.von.tilleskjor@akademika.no Fagområde: Medisin og helsefag

Akademika Jus

St. Olavsplass 5 0165 Oslo Inngang til Akademika Jus er fra Pilestredet v/Narvesen.
Tlf. 40 76 13 64

Åpningstider

Mandag - fredag
08.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Lisbeth Østensen: lisbeth.ostensen@akademika.no Erik Svendsen: erik.svendsen@akademika.no Fagområder: Jus, kriminologi og rettssosiologi

Akademika Veterinær

Ullevålsvn. 72 0454 Oslo
Tlf.
Epost:
Flyttet til Blindern Vi har stengt butikken vår på Veterinærhøgskolen, og bøkene er flyttet til Akademika på Blindern. Ta gjerne kontakt med oss på telefon 924 30 013 eller på blindern@akademika.no. Fagområder: Veterinærmedisin og dyrepleie Kategoriansvarlig: Tone Kalleberg: tone.kalleberg@akademika.no

Akademika Kjeller

Postadresse: c/o HiOA, Postboks 4 St Olavs plass, 0130 Oslo Besøksadresse: Kunnskapsveien 55, 2007 Kjeller
Tlf. 90 65 71 85

Åpningstider

Mandag - torsdag
10.00 - 15.00
Fredag
10.00 - 14.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Yrkesfaglærer, sykepleie, vernepleie, læringspsykologi, produktdesign, samfunnsernæring, yrkespedagogikk, helse og empowerment.

Akademika Bø

Bøgata 52 3800 Bø
Tlf. 35 06 00 70

Åpningstider

Mandag - Torsdag
09.00 - 17.00
Fredag
09.00 - 18.00
Lørdag
10.00 - 15.00
Generell bokhandel i tillegg til fagbokhandel. Barne- og ungdomsbokavd. Butikkleder: Heidi Bærland Kjellsen: heidi.berland@akademika.no Mobil: 91 19 16 28 Kategoriansvarlig: Halvor Heldal: halvor.heldal@akademika.no

Akademika Notodden

Lærerskolevn. 40 3679 Notodden Postadresse: AKADEMIKA NOTODDEN POSTBOKS 155 3672 NOTODDEN
Tlf. 90 52 24 38

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 15.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Lærerutdanning, førskoleutdanning, pedagogikk. Avdelingsleder og kategoriansvarlig: Solbjørg Underdal: solbjorg.underdal@akademika.no Telefon: 90 52 24 38

Akademika Porsgrunn

Kjølnes Ring 56 3914 Porsgrunn
Tlf. 35 57 52 69

Åpningstider

Mandag - Fredag
09.00 - 15.30
Lørdag
Stengt
Fagområder: Sykepleie, vernepleie, barnevern, helse- og sosial, teknologiske fag, økonomi, lærerutdanning, førskoleutdanning. Butikkleder: Gitte Aamodt, mob: 97 09 45 09 Kategoriansvarlige: Turid Ellefsrød / Gitte Aamodt: gitte.aamodt@akademika.no

Akademika Gløshaugen

Alfred getz vei 3 7034 Trondheim
Tlf. 906 97 894 / 902 97 888

Åpningstider

Mandag - fredag
08.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Sivilingeniørfag, arkitektur, naturvitenskapelige fag, økonomi Fagansvarlige: Tale Sofie Weber: tale.sofie.weber@akademika.no Tone M. Bergum: tone.merete.bergum@akademika.no Nina Bjørngaard: nina.bjorngaard@akademika.no Mari Røstvold: mari.rostvold@akademika.no

Akademika Elgeseter

Klæbuveien 72 7030 Trondheim
Tlf. 46 54 44 00

Åpningstider

Mandag - torsdag
09.30 - 14.30
Fredag
Stengt
Lørdag
Stengt
Siri Warholm: siri.warholm@akademika.no Fagområder: Økonomi, ledelse, bedriftsledelse

Akademika Tunga

Tungasletta 2 7047 Trondheim
Tlf. 40 76 33 00

Åpningstider

Mandag
09.00 - 15.00
Tirsdag
Stengt
Onsdag
Stengt
Torsdag
09.00 - 15.00
Fredag
Stengt
Lørdag
Stengt
Fagområder: Helse og sosialfag ved NTNU, fysioterapi, ergoterapi, audiograf, sosialfag, barnevern, vernepleie. Caroline Nilstad: caroline.nilstad@akademika.no

Akademika Rotvoll

Rotvoll alle 1 Midtbygget (bygg E) 7053 Ranheim
Tlf. 92 85 13 00

Åpningstider

Mandag - torsdag
10.00 - 14.00
Fredag og lørdag
Stengt
Fagområder: Lærerutdanning, tolk Kategoriansvarlig: Karin Keiseraas, tlf: 92 85 13 00 karin.keiseraas@akademika.no

Akademika DMMH

Thrond Nergaards veg 17 7044 Trondheim
Tlf. 73 80 52 76

Åpningstider

Mandag - torsdag
09.00 - 15.30
Fredag
Stengt
Lørdag
Stengt
Fagområde: Barnehagelærerutdanning Kategoriansvarlig: Kirsti Kjelmo, tlf: 73 80 52 76 kirsti.kjelmo@akademika.no

Akademika Dragvoll

Universitetssenteret Dragvoll Bygg 7, Nivå 3 7491 Trondheim
Tlf. 55 38 43 32

Åpningstider

Mandag - Fredag
09.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Humanistiske fag, samfunnsvitenskapelige fag, idrett, bygdeforskning og barneforskning. Kategoriansvarlige: Ian Page: ian.page@akademika.no Lise Nergård: lise.nergard@akademika.no Martin A. Dyb: martin.andreas.dyb@akademika.no

Akademika Kalvskinnet

Gunnerus gt. 1 7012 Trondheim
Tlf. 98 25 53 00

Åpningstider

Mandag - fredag
08.30 - 15.30
Lørdag
Stengt
Fagområder: Ingeniørutdanning, teknologi, informatikk og data, arkeologi. Kategoriansvarlig: Kristin Rogstad, tlf: 73 55 97 81 kristin.rogstad@akademika.no

Akademika Narvik

Lodve Langes gt. 2 8514 Narvik
Tlf. 941 54 161

Åpningstider

Mandag - torsdag
07.45 - 15.30
Fredag
07.45 - 13.30
Lørdag
Stengt
Fagområder: Økonomi og administrasjon, sykepleie og ingeniørfag. Butikkleder: Heidi Joakimsen, heidi.joakimsen@akademika.no

Akademika Øya

Mauritz Hansens gate 2 7030 Trondheim Postaddresse: Akademika Øya Helsehus, Mauritz Hansens gate 2, 7030 Trondheim
Tlf. 92 64 00 99

Åpningstider

Mandag - fredag
08.00 - 15.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Sykepleie, bioingeniør, radiograf og medisin ved NTNU. Kategoriansvarlig: Wenke Kristiansen Sand wenke.sand@akademika.no

Akademika Studentsenteret

Parkveien 1 5007 Bergen
Tlf. 975 56 698 / 975 56 699

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 17.00
Lørdag
11.00 - 15.00
Paul Lund, selger E-post: paul.lund@akademika.no Tlf: 55 38 44 57 Fagansvarlig: samfunnsfag, filosofi, klassisk, retorikk, medievitenskap, geografi, administrasjon og organisasjonsvitenskap, sosialantropologi, sosiologi Linn Ødegård, selger E-post: linn.odegard@akademika.no Tlf: 55 38 44 56 Fagansvarlig: psykologi, pedagogikk, jus, populærvitenskap, Høyskolen Kristiania Cecilie Kallekleiv E-post: Cecilie.kallekleiv@akademika.no Tlf: 55 38 44 81 Fagansvarlig: språk, kunst, kjønnsteori, litteraturvitenskap, musikk, nordisk, ordbøker, skjønnlitteratur, teater Ellen Henne, selger E-post: ellen.henne@akademika.no Tlf: 55 38 44 55 Fagansvarlig: realfag, kontor, matematikk

Akademika NHH

Helleveien 30 5045 Bergen
Tlf. 55 95 22 06

Åpningstider

Mandag - torsdag
09.00 - 16.30
Fredag
09.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Arne Iversen, salgsleder E-post: arne.iversen@akademika.no

Akademika BI Bergen

Handelshøyskolen BI – Marineholmen Kong Christian Frederiks plass 3 5006 Bergen
Tlf. 909 37 544

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 15.30
Lørdag
Stengt
Mai Lisbeth Ørnes E-post: mai.lisbeth.ornes@akademika.no Tlf: 909 37 544 Fagområder: Organisasjon, ledelse, regnskap, finans, økonomi

Akademika HVL

Inndalsveien 28 5063 Bergen
Tlf. 55 29 26 64

Åpningstider

Mandag - fredag
08.30 - 16.00
Lørdag
Stengt
Rita Jensen, selger E-post: rita.jensen@akademika.no Fagansvarlig: Ingeniør- og økonomifag, Barnehagelærer Hilde Jensen, selger E-post: hilde.jensen@akademika.no Fagansvarlig: Helse- og sosialfag, rekvisita Elisabeth Åmdal Sundt E-post: elisabeth.amdalsundt@akademika.no Ansvarlig: Lærerutdanning og medisin / odontologi

Akademika Tromsø

UB-kjelleren Universitetet i Tromsø 9037 Tromsø
Tlf. 55 38 43 71

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Butikken ligger i kjelleren under Universitetsbibliotekets hovedbygning (UB). Ingunn Møllebak, butikkleder, tlf. 55 38 43 10 E-post: ingunn.mollebak@akademika.no Fagansvarlig for: Psykologi, realfag, fiskerifag, barnevern og sosionom Pål Hustad, tlf. 55 38 43 13 E-post: pal.hustad@akademika.no Fagansvarlig for: Samfunnsfag, historie, religion, arkeologi, pedagogikk og økonomi Truls Iversen, tlf. 55 38 43 11 E-post: truls.iversen@akademika.no Fagansvarlig: Juss, medievitenskap, informatikk, biologi, fiskerifag og geologi Paula Mikalsen, tlf 55 38 43 12 E-post: paula.mikalsen@akademika.no Fagansvarlig; Språk, litteratur, kunst og allmenn- og barnehagelærerutdanning. Katrine Valvåg, tlf. 55 38 43 14 E-post: Katrine.valvag@akademika.no Fagansvarlig for: Medisin og helsefag. Butikken fører bøker til fagområdene Juss, økonomi, samfunnsfag, historie, filosofi, religion, arkeologi, pedagogikk, språk, litteratur, kunst, psykologi, biologi, geologi, fiskerifag, kjemi, fysikk, matematikk, statistikk, informatikk, medievitenskap og førstesemesterstudier (ex.phil og ex.fac). I tillegg har vi skjønnlitteratur, billigbøker, biografier, debattbøker, norske og engelskspråklige tegneserier, turbøker, praktbøker, atlas, gavebøker, kokebøker, reisehåndbøker, barne- og ungdomsbøker, kontorrekvisita, profilartikler og gaveartikler.

Akademika Tromsø lærerutd.

Tlf. 55 38 43 72
Epost:

Åpningstider

Mandag
10.00 - 14.00
Tirsdag
Stengt
Onsdag - Torsdag
10.00 - 14.00
Fredag - Lørdag
Stengt
Paula Mikalsen, tlf. 55 38 43 12 E-post: paula.mikalsen@akademika.no Fagansvarlig; Språk, litteratur, kunst og allmenn-, barnehagelærer- og videreutdanning. Butikken for Institutt for lærerutdanning og pedagogikk (ILP) finner du i Mellomveien sør på Tromsøya, i byggets nordlige del, ved siden av kantinen. Akademisk Kvarter har nå blitt en del av Akademika. Du vil finne det samme store utvalg av pensum- og faglitteratur og fokuset på god kundeservice som tidligere. Vi ønsker deg velkommen som kunde hos Akademika!

Akademika Tromsø medisin

Tlf.
Epost:
Butikken har flyttet, og ligger nå i kjelleren under Universitetsbibliotekets hovedbygning (UB)

Akademika Høyskolen Kristiania

Kirkegata 24-26 (Inngang Prinsens gate) Oslo, 0153 Postadresse: Akademika Campus Kristiania PB 1195 Sentrum 0107 Oslo
Tlf. 97189329

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Fagområder: Markedsføring, Administrasjon, Grafisk design, Interiørdesign, Journalist, Helsefag, Kosthold, Akupunktur.

Akademika BI Stavanger

Hesbygate 5 Stavanger, 4014
Tlf. 90729705

Åpningstider

Mandag - Onsdag
09.00 - 15.00
Torsdag
09.00 - 14.30
Fredag
09.00 - 13.00
Lørdag
Stengt
Hilde Optjernsberget: hilde.optjernsberget@akademika.no Fagområder: Organisasjon, ledelse, regnskap, finans, økonomi Studenter som skal handle bøker på arbeids- givers regning må ha med rekvisisjon eller godkjenning fra arbeidsgiver. Denne kan gjerne sendes inn på forhånd sammen med bok- bestillinger til bistavanger@akademika.no, så kan vi ha bøkene klare til henting når du kommer på samling.

Akademika BI Trondheim

Havnegata 9 Trondheim, 7010
Tlf. 482 70 655

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 16.00
Lørdag
Stengt
Fagansvarlig: Paula Haug: paula.haug@akademika.no Fagområder: Organisasjon, ledelse, regnskap, finans, økonomi

Akademika Volda

Joplassvegen 6 B 6103 Volda
Tlf. 940 30 124

Åpningstider

Mandag - fredag
09.00 - 15.30
Laurdag
Stengt