Hva har den gamle kvinnen i huset i enden av veien sett? Da isbilen kjørte derfra var gutten borte. Cato Isaksen er på saken - i samarbeid med sin nye motvillige makker Marian Dahle. Elna Druzika jobber overtid på cateringkjøkkenet på Alnabru. Noen dager etter at lille Patrik Øye forsvinner fra Høvik blir Elna kjørt ned og drept på industriområdet. Hun var kjæreste med isbilsjåføren Wiggo Nyman. Den siste som så gutten er Vera Mattson i det brune huset i enden av veien. Er hun involvert? Og hvordan henger de to sakene sammen?

Fortiden innhenter flere i denne besettende historien. En skrekkelig løgn setter det hele i gang, og flere skjebner flettes sammen på en uhyggelig måte.
Dette er den sjette boken om Cato Isaksen, og den første boken med Marian Dahle. Bøkene er solgt til en rekke land, og har også gått som TV-serie.
Read more

Product details

ISBN
9788203360459
Published
2016-08-15
Edition
1. edition
Publisher
Aschehoug & Co
Serie
Weight
210 gr
Height
186 mm
Width
116 mm
Thickness
22 mm
Age
Voksen
Language
Product language
Bokmål
Format
Product format
Heftet
Number of pages
350
Genre
Skjønnlitteratur

Author