Bemerkelsesverdig … uimotståelig …

- The New York Times,

En oppvisning i dramatisk spenning.

- The Bookseller,

En imponerende debut. Jeg ser allerede fram til van der Woudens neste. Hun tegner nyanserte karakterer, uten frykt, hun skaper og opprettholder stemninger på en overbevisende måte, og leverer i tillegg en nervepirrende historie.

- The Guardian,

See all

Van der Woudens sensuelle skrivestil og talent for dramatikk gjør dette til en vinner.

- Publishers Weekly,

En strålende debut …

- Kirkus Reviews (starred review),

En skarp og perfekt komponert roman …

- Sunday Times,

Rørende, nervepirrende og intenst sexy …

- Tracy Chevalier, bestselgende forfatter av Pike med perleøredobb

Det er femten år siden annen verdenskrig, og alt er fredelig i den nederlandske provinsen Overijssel. Bombekratrene er fylt igjen, bygninger gjenreist og konflikten over. Isabel bor alene i huset etter moren, og livet er som det skal være, fylt av rutiner og orden. Men så kommer broren Louis på besøk med den nye kjæresten sin, Eva, og han insisterer på at hun skal bo sammen med Isabel mens han er på jobbreise.

Eva er Isabels rake motsetning: Hun sover lenge, tramper rundt i huset og tar på ting hun ikke skal røre. Isabel blir rasende besatt av den påtrengende gjesten. Og da ting begynner å forsvinne fra skuffer og skap, som en skje, en kniv og en bolle, holder hun på å gå fra konseptene. Likevel glir Isabels desperate behov for orden langsomt over i fascinasjon, og hun gjør en oppdagelse som snur opp ned på alt. Kanskje er ikke krigen over likevel?

Read more

Product details

ISBN
9788205602632
Published
2025-01-01
Edition
1. edition
Publisher
Gyldendal Norsk Forlag AS
Age
Voksen
Language
Product language
Bokmål
Format
Product format
E-bok
Number of pages
277
Original title
The safekeep
Genre
Skjønnlitteratur

Translated by