«Synk ned i en godstol med «Kunsten å være den man er», la den travle hverdagen forsvinne litt i bakgrunnen, og finn den gode roen.» Brabok.no

Brabok.no

Det har gått ti år siden Julia besøkte farens hjemland, Burma. Til tross for at hun er en vellykket advokat på Manhattan, føler hun seg utslitt og ulykkelig.

Til slutt bestemmer hun seg for å reise tilbake til Burma og besøke broren U Ba. Parallelt med at Julia forsøker å finne tilbake til seg selv, får vi fortalt den usedvanlige historien til den burmesiske enken Nu Nu. Hennes verden blir snudd på hodet når det blir krig i landet og de to sønnene blir kommandert ut som soldater. Hun blir nødt til å foreta et umulig valg, en beslutning som kommer til å prege henne resten av livet.

Kunsten å være den man erer en usedvanlig vakker kjærlighetshistorie, og andre bok i Burma-trilogien.

«En interessant og gripende roman.»
Booklist
Terningkast 5

«Synk ned i en godstol med «Kunsten å være den man er», la den travle hverdagen forsvinne litt i bakgrunnen, og finn den gode roen.»
Brabok.no

Read more

Product details

ISBN
9788202451059
Published
2014-10-01
Edition
1. edition
Publisher
Cappelen Damm AS
Weight
277 gr
Height
205 mm
Width
132 mm
Thickness
22 mm
Age
Voksen
Language
Product language
Bokmål
Format
Product format
Heftet
Number of pages
315
Original title
A well-tempered heart
Genre
Skjønnlitteratur

Translated by