Hva skjer når et barn kommer til verden altfor tidlig? Hvordan ser livet ut – for barnet, foreldrene og helsepersonellet som skal gi det beste utgangspunktet for et videre liv?

I denne boken deler professor Ola Didrik Saugstad sin unike kunnskap og erfaring fra flere tiår i frontlinjen av nyfødtmedisinen. Han gir et helhetlig bilde av utfordringer og muligheter knyttet til for tidlig fødsel – fra de første kritiske timene på nyfødtavdelingen, til barnets videre utvikling.

Boken gir et innblikk i både den nyeste forskningen og den livsnære vir keligheten. Du får innsikt i behandling, ernæring og medisinske prosedyrer, men også i hvordan det oppleves å være forelder til et for tidlig født barn. Gjennom historien om Martin og hans første leveår blir kunnskapen satt inn i en menneskelig ramme som gjør stoffet levende og nært.

Boken gir viktig og oppdatert informasjon til foreldre, helsepersonell og alle som ønsker å forstå mer om for tidlig fødte barn. Samtidig formidler den håp: Forskningen har gjort enorme fremskritt, og stadig flere av de aller minste blant oss får nå en god start på livet.
Les mer

Produktdetaljer

ISBN
9788293080190
Publisert
2025
Utgiver
Pangolin Forlag AS
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
E-bok
Sjanger
Faglitteratur