"Hvem vil lete etter deg når du forsvinner?"

Så godt som død av Holly Jackson er den spennende og mørke avslutningen på den populære Flinke pikers håndbok for mord-trilogien. De to første bøkene har ligget på bestselgerlister i USA og Storbrittania i ukesvis, og de har vunnet og vært nominert til flere priser. Den første boka er også filmatisert av Netfilx, og sesong to planlegges i dette øyeblikk. Ikke minst trekkes disse bøkene frem av bokinfluensere, og er blitt store BookTok-snakkiser.

Pip står på terskelen til å begynne på universitetet, men hun sliter fortsatt med ettervirkningene av sine tidligere etterforskninger. Plutselig finner hun seg selv i sentrum av en ny og skremmende sak. En anonym stalker sender henne truende meldinger og spør: "Hvem vil lete etter deg når du forsvinner?". Når truslene eskalerer og politiet nekter å hjelpe, må Pip ta saken i egne hender. Hun oppdager forbindelser mellom stalkeren og en lokal seriemorder som har sittet fengslet i seks år. Er det mulig at feil person sitter bak lås og slå?

Denne boken tar serien i en mørkere retning, og utforsker Pips traumer og de psykologiske konsekvensene av hennes tidligere opplevelser. Jackson har skapt en gripende fortelling som bringer både plottet og karakterutviklingen i full sirkel på en måte som sjelden sees i YA-mysterieserier.

Les mer

Produktdetaljer

ISBN
9788202880200
Publisert
2025-09-18
Utgave
1. utgave
Utgiver
Cappelen Damm AS
Vekt
537 gr
Høyde
199 mm
Bredde
130 mm
Dybde
38 mm
Aldersnivå
16-20
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
Heftet
Antall sider
574
Orginaltittel
As good as dead
Sjanger
Skjønnlitteratur

Forfatter
Oversetter