«Ny fulltreffer om sære, gale, elskelige og ensomme Elling... Det er langtifra usannsynlig at disse bøkene vil bli stående som et sentralt verk i norsk diktning på 1990-tallet.»
- Jan Erik Kolaas, Bergens Tidende
"Jeg insisterer på at dette er betydelig litteratur."
- Leif Ekle, NRK P2 Kulturnytt
«Ambjørnsen overrasker igjen; Ambjørnsen er en betydelig forfatter.«Elsk meg i morgen» er en dystrere fortelling enn de foregående. Allerede tidlig i handlingen blir leseren delaktig i mørke forutanelser... Det er gjennom anvendelsen av sorgen og smerten som kontrasterende underlag at Ambjørnsen skaper den store komikk.»
- Terje Stemland, Aftenposten
"Dette er sterkt gjort."
- Ole Jacob Hel, Adresseavisen
Elsk meg i morgen er både ømhjertet og svart; en dypt humoristisk roman om kjærlighetens evne til å forvandle oss. I hvert fall i teorien.
Elsk meg i morgen er fjerde, frittstående bok om Elling, som mange vil huske fra Utsikt til paradiset, Fugledansen og Brødre i blodet. I denne romanen søker Elling kjærligheten. Hans utkårede heter visstnok Elise, hun jobber i en pølsebod og fordyper seg gjerne i bøker om UFO-fenomenet. Kjell Bjarne, Ellings forhenværende kamerat, vet lite om UFOer, men mye om kvinner: han er nå en ansvarsbevisst samboer og stefar med jobb som flaskesorterer. Elling, derimot, har latt ting flyte en tid. Både de dystre tankene og søppelsekkene formerer seg. Men nå som Elise er i bildet, er det helt greit å la Kjell Bjarne skure, male og desinfisere seg inn i varmen igjen. En beiler trenger all den oppbackingen han kan få.