«Simon Shusters imponerende nære dokumentarbok Spilleren. På innsiden av invasjonen som rystet verden og gjorde Volodymyr Zelenskyj til en leder, er en fascinerende reise, som tar deg med inn i kjernen av vår tids store drama - blant annet til bunkeren under president-residensen i Kyiv. [...] Spesielt sterk er skildringen av livet i katakomben, bomberommet under presidentpalasset, i krigens første dager.»
- Morten Strand, Dagbladet
«...boken er så god at alle andre bøker som blir skrevet om temaet – dessverre for dem – vil bli mål opp mot denne.»
- Bojan Pancevski, The Wall Street Journal
«Strålende, oppriktig og sannferdig...[...] Denne boken er en historisk milepæle.»
- Mikail Zygar (Forfatter av «All the Kremlin's men»), .
Volodomyr Zelenskyj var eslet til å bli en krigshelt. Men han har urovekkende autoritære trekk, kommer det frem i en drivende god biografi om Ukrainas president.
- Tove Gravdal, Morgenbladet
«Shuster lager en intim beretning om den russiske invasjonen, som levende fanger Zelenskys forvandling fra en ‘clean-cut’ morromann til en krigshelt»
- David Kortava, The New York Times Book Review
Simon Shuster, korrespondent for Time Magazine, har med unik tilgang til Volodymyr Zelenskyj, skrevet den definitive beretningen om den russiske invasjonen av Ukraina.
Simon Shuster intervjuet Volodymyr Zelenskyj første gang våren 2019, da skuespilleren og komikeren var midt i sin presidentkampanje. Etter Zelenskyjs valgseier fikk Shuster eksklusiv tilgang til hans administrasjon, nære venner, rådgivere og ansatte. Han har to ganger reist sammen med president Zelenskyj til krigens frontlinjer, og han har i flere måneder rapportert fra innsiden av presidentpalasset i Kiev mens den russiske invasjonen utspant seg.