Produksjon av Pensumhefter
Akademika har i over 20 år produsert pensum på papir for universiteter og høgskoler i Norge. Flere læresteder innfører nå digitale kompendier. Samtidig opplever vi fortsatt stor etterspørsel etter pensum på papir.
Vi har nå startet en tjeneste for forelesere og pensumbesluttere som selv innehar rettigheter til kompendier de bruker i undervisningen. Vi inngår en avtale om produksjon og salg med rettighetshaveren. Denne beholder selv alle rettigheter til verket, og kan f.eks. utvikle dette til en forlagsutgivelse på et senere tidspunkt.
Akademika bekoster produksjon og salg og utbetaler royalty til rettighetshaver etter solgte eksemplar. Dersom du har rettighetene til en tekst du bruker på pensum og du ønsker at Akademika skal produsere denne på papir, er gangen som følger:
- Du printer og signerer avtalen som du finner her. Avtalen og ev. spørsmål kan du sende til kompendier@akademika.no
- Sammen med avtalen sender du informasjon om kurs, antall studenter påmeldt til kurset, antall studenter på kurset foregående semester, potensiale for bruk i kommende semestre og ev. annen relevant informasjon.
- Du sender originalfil til kompendier@akademika.no.
- Vi sjekker informasjonen og filer, så gir vi beskjed om avtalen er akseptert.
- Vi setter opp omslag, bestemmer opplag og starter trykking.
- Vi gjør teksten tilgjengelig for salg i relevante kanaler (fysisk butikk, nettbutikk).
- Vi regner ut royalty ved årsslutt og utbetaler etter avtale.
- Vi kontakter deg i forkant av neste semester og forhører oss om kurs og potensielle kunder
Vil du sørge for at pensum er tilgjengelig på papir, men slippe administrasjon av dette?
Send oss en epost: kompendier@akademika.no - Vi hører gjerne fra deg!