«Harts praktfulle debut er en usedvanlig dyptløddende og kompleks thriller … Få lesere vil klare å motstå fristelsen til å sluke denne kraftprestasjonen i ett strekk – eller til å rope på mer John Hart.»

Publishers Weekly

«Et fantastisk nytt talent.»

Pat Conroy

«Spenningsdebutanten John Hart kan hamle opp med John Grisham og Stephen King.»

Politiken

Se alle

«Harts prosa er som å lese Raymond Chandler.»

Entertainment Weekly

John Harts debutroman er en kompleks og urovekkende thriller fra forfatterens hjemtrakter North Carolina. Som i bestselgerne Det siste barnet og Ved elven får leseren ikke bare en dose drivende spenning, men også et dypdykk i menneskesinnet og i skjøre familierelasjoner.

Jackson WorkmanPickens . Work, som alle kaller ham .har alltid levd i skyggen av sin far Ezra, en svært suksessfull forsvarsadvokat. Work er også advokat, men mer av plikt enn av lyst. Når Ezra forsvinner, nøler Work med å hjelpe politiet, for han frykter at sporene vil føre til søsteren Jean. Bare han og traumatiserte Jean vet hvor ond og manipulerende faren kunne være, og hvilken rolle han spilte i morens død. Men Works tilbakeholdenhet går ikke upåaktet hen, og da farens lik dukker opp et år senere, er han ikke bare offer i en familietragedie, han er også den hovedmistenkte i en mordsak. Work innleder en desperat jakt på sannheten og tvinges samtidig til å grave dypt i sin egen fortid.

Les mer
Sidetall hentet fra første trykte norske utgave

Produktdetaljer

Publisert
2011-09-20
Utgave
1. utgave
Utgiver
Vendor
Font
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
E-bok
Antall sider
390
Orginaltittel
The king of lies
Sjanger
Skjønnlitteratur

Forfatter
Oversetter