Berlin, 1939: Byen er dekket med røde, hvite og svarte flagg, og der familien Rosenthal en gang fant venner, møter de nå lukkede dører. Det begynner å bli farlig for 12 år gamle Hannah og familien, og når skipet St. Louis skal frakte jødiske passasjerer fra Berlin til asyl på Cuba, øyner de et håp om å overleve. Hannah inngår et løfte med bestevennen, Leo: Hva enn som skjer, skal de alltid ha en framtid sammen.

New York, 2014: Den 12 år gamle Anna Rosen mottar en mystisk pakke fra Cuba, som inneholder brev og bilder av hennes avdøde fars familie – en familie hun aldri har møtt. I et forsøk på å forstå farens ukjente fortid, reiser Anna og moren til Havanna.

Reisen til Havanna er en gripende og viktig fortelling om mennesker på flukt; om sterke vennskap, umulige valg og brennende håp. 

«Mektig og bevegende.» Kirkus

«En aktuell bok du bare må lese.» People

«Nå, i en tid hvor folk igjen er i fare og på flukt på verdens hav, setter denne storslåtte romanen … den evige urettferden i nytt lys.» Thomas Keneally, forfatteren av Schindlers liste

Les mer
Oversatt etter engelsk utgave med tittel: The German girl

Produktdetaljer

ISBN
9788205498952
Publisert
2017-01-30
Utgave
1. utgave
Utgiver
Vendor
Gyldendal
Vekt
487 gr
Høyde
216 mm
Bredde
139 mm
Dybde
31 mm
Aldersnivå
Voksen
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
Innbundet
Antall sider
399
Orginaltittel
La niña alemana
Sjanger
Skjønnlitteratur

Oversetter