Det er dramatisk, det er sårt, det er ganske vilt.
Nathan er den klassiske, halvt onde, halvt gode helten. Han er utstøtt og jaktet på av de hvite heksene samtidig som han er forhatt og fryktet av de svarte. Faren hans er Marcus, den skumleste svarte heksen som noensinne har levd.

I Half wild har han endelig fått sin Gave, men han kjemper med seg selv for å få den under kontroll. Samtidig prøver han å finne igjen Annalise – den perfekte hvite heksen han elsker. I alt dette tar vennskapet med Gabriel uventede vendinger. Og som om ikke dette var komplisert nok, ender han opp med å skulle lede et opprør for likestilling mellom svarte og hvite hekser.
I samme tradisjon som Patrick Ness og Markus Zusak er Half Bad-trilogien er en gripende fortelling om fremmedgjøring og den ukuelig viljen til å overleve. Dette er bok 2.

Les mer

Produktdetaljer

ISBN
9788202511555
Publisert
2016-02-25
Utgave
1. utgave
Utgiver
Vendor
Cappelen Damm
Vekt
392 gr
Høyde
205 mm
Bredde
130 mm
Dybde
28 mm
Aldersnivå
12-16
Språk
Product language
Bokmål
Format
Product format
Heftet
Antall sider
398
Orginaltittel
Half wild
Sjanger
Skjønnlitteratur

Forfatter
Oversetter